S'acosta!Inscriu-te!Juga contra els i les millors!Compte enrere pel 24è Obert Internacional Ciutat de Barcelona

Barcelona, Catalunya     27 de setembre al 5 d'octubre, 2019
0
Inscrits
0
Jugadors amb ELO FIDE 2500+
0
Rondes
0
Euros en premis

Enllaços Ràpids

Partides en viu:

Web FCE, Chess24, FollowChessChessbase

Emparellaments, Resultats i Classificacions:

Grup AGrup BLlampec

Notícies

El jugador americà d'origen soviètic és de moment el jugador inscrit més destacat, ja que estem davant d'un subcampió del món de l'any 1996 i campió dels Estats Units el 1991, 2010, 2011, 2013 i 20...

A més dels trofeus corresponents en aquesta edició es repartiran 17.365 Euros en Premis, de manera que el campió del Grup A s'emportarà 4.000 euros, el subcampió 2.500, el tercer classificat 1...

El Magistral Ciutat de Barcelona, organitzat per la Federació Catalana d'Escacs, és el torneig que reuneix els escaquistes de major nivell de tots els que es disputen anualment a Catalunya. Des del...

Jugadors Destacats

Gata Kamsky
Gata KamskyGran Mestre
Subcampió Mundial l'any 1996 i Campió dels Estats Units el 1991, 2010, 2011, 2013 i 2014.
Ricardo Palacín
Ricardo PalacínMestre Català

Primer jugador català per rànquing del Grup B. És membre del Club d'Escacs Cornellà.

Maxime Lagarde
Maxime LagardeGran Mestre

Situat entre els 100 millors escaquistes del món, és l'actual campió absolut de França.

Romain Édouard
Romain ÉdouardGran Mestre

El jugador de Poitiers va ser campió d'Europa Sub-16 el 2006 i subcampió del món Sub-18 l'any següent.

Alexander Donchenko
Alexander DonchenkoGran Mestre

Jugador alemany d'origen rus, amb 21 anys ja es troba dins els 200 millors del món.

Ivan Ivanisevic
Ivan IvanisevicGran Mestre
Top-200 Mundial. Nascut l'any 1977, es va proclamar campió de Sèrbia el 2008, 2009, 2011 i 2012.

Programa

27 de setembre, 17:00 pm

Ronda 1


28 de setembre, 17:00 pm

Ronda 2


29 de setembre, 9:30 am

Torneig Llampec a 8 Rondes


29 de setembre, 17:00 pm

Ronda 3


30 de setembre, 17:00 pm

Ronda 4


1 d'octubre, 17:00 pm

Ronda 5


2 d'octubre, 17:00 pm

Ronda 6


3 d'octubre, 17:00 pm

Ronda 7


4 d'octubre, 17:00 pm

Ronda 8


5 d'octubre, 9:30 am

Ronda 9

Localització

Patrocinadors i Col·laboradors